REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dyrektor departamentu BBN: Przyjeżdżają do nas terroryści, którym w Europie Zachodniej pali się grunt pod nogami

663

Dr nauk wojskowych Krzysztof Liedel – polski prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania – w rozmowie z Interią potwierdza, iż do Europy wykorzystując kanały nielegalnego przerzutu narkotyków oraz kanały migracyjne przedostają się terroryści z takich organizacji jak Państwo Islamskie, Al-Kaid, Boko Haram. Jego zdaniem na naszym kontynencie jest ich już kilka tysięcy.

Na pytanie o wybór Polski jako cel przyjazdu i ewntualnego zamachu odpowiada:

– Jako cel ataku nadal raczej nie. Natomiast nasza atrakcyjność jako kraju tranzytowego, czy takiego, w którym można się ukryć, wzrasta (…) ą pojedyncze sygnały, że przyjeżdżają do nas na “przechowanie” pojedynczy terroryści, gdy zaczyna im się palić grunt pod nogami w Europie Zachodniej.

Reklama / Advertisement

Dr Liedel to dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas oraz pracownik naukowy Instytutu Badań nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji WSPol. Jest również redaktorem naczelnym kwartalnika „Terroryzm: zagrożenia – prewencja – przeciwdziałanie”.

Cały wywiad na portalu Interia.pl

Reklama / Advertisement