Duży spadek PiS; Konfederacja z dwucyfrowym wynikiem. Zaskakujące wyniki nowego sondażu

W opublikowanym dzisiaj sondażu, który został wykonany przez Kantar Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje liderem, ale notuje zaledwie 35 proc. poparcia. Badanie, które umieścił na swoim profilu na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski pokazuje, że znaczący wzrost notuje Konfederacja.

REKLAMA/Advertisement

Wynik PiS jest wiele gorszy od uzyskanych 43,59 proc., którymi partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała październikowe wybory. Drugie miejsce notuje Koalicja Obywatelska z 28 proc., a trzecie Lewica, która osiąga 14 proc.

Sensacyjny rezultat osiąga Konfederacja, którą w wyborach poparło 6,81 proc. głosujących. Na to ugrupowanie chce oddać głos aż 12 proc. respondentów, a to oznacza prawie dwukrotny wzrost poparcia. Ostatnią formacją, która przekracza próg wyborczy jest sojusz PSL i Kukiz’15 – na ten tandem chce głosować 9 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 29 i 30 listopada. Spory spadek PiS i wzrost notowań Konfederacji może oznaczać, że ta ostatnia formacja zaczyna przejmować elektorat, który do tej pory głosował na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

za: DoRzeczy.pl