REKLAMA

REKLAMA

Drakońskie kary i sądowe ultimatum za szopkę na Boże Narodzenie! A to Francja właśnie.

705

We Francji nie ustaje walka z chrześcijaństwem pod płaszczykiem laickości państwa. Władze miasta Beziers otrzymały 48 godzin na usunięcie szopki przygotowanej na Boże Narodzenie. Zdaniem sądu z departamentu Herault symbole religijne umieszczone przy budynku merostwa naruszają zasadę laickości państwa.

Sprawa jest dzisiaj podnoszona przez media we Francji. Gdyby władze 75-tysięcznego Beziers zignorowały decyzję sądu, grożą im drakońskie kary. Za każdy dzień zwłoki, sąd zarządził 2 tysiące euro kary. Sąd uznał, że jest to “recydywa”, bo już w grudniu 2017 rozpatrywał on podobną sprawę i postanowił podnieść wysokość kary, aby zdyscyplinować niepokorne władze.

W decyzji z 2017 roku sąd zaznaczył, że chociaż nie zakazuje władzom miasta Beziers prawa do ustawienia szopki na Boże Narodzenie, to nie może ona znajdować się w budynku merostwa, gdyż to ma naruszać zasadę laickości państwa. Władze tego miasta zapowiedziały apelację i są zdziwione wyrokiem; burmistrzem tego miasta jest Robert Menard popierany przez prawicowe Zgromadzenie Narodowe.

REKLAMA

za: niezalezna.pl