REKLAMA

Reklama

Dr Rzymkowski: Związek Nauczycielstwa Polskiego trzeba zdelegalizować, a jego majątek przekazać na Skarb Państwa

209

Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) w Radio Wnet skomentował zapowiedź ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego, że w ramach protestu nauczycieli może dojść do wstrzymania wystawiania świadectw na koniec roku szkolnego.

– Jak pan przyjął deklarację Związku Nauczycielstwa Polskiego, że świadectw nie będzie? – spytał red. Marek Zagórski.

REKLAMA

– Tylko i wyłącznie umacniam się w przekonaniu, że po jesiennych wyborach ten związek trzeba zdelegalizować, majątek przekazać na Skarb Państwa, a pana Broniarza i towarzyszy rozgonić – odpowiedział dr Rzymkowski.

Poseł przypomniał, że „nawet przed wojną polska prawica uważała ZNP za organizację komunistyczną i nie godziła się, aby w wolnej Polsce istniał związek zawodowy, który jawnie afiliuje totalitarny ustrój komunistyczny” i dodał:

Reklama

– Dzisiaj również w wolnej Polsce mamy ZNP, które w mojej ocenie powinno być zdelegalizowane. To co proponuje pan Broniarz, to jest jawny szantaż, to jest próba destabilizacji państwa. To są kwestie, które w każdym poważnym państwie byłyby traktowane z pełną stanowczością i bezwzględnością. Pan Broniarz próbuje szantażować większość społeczeństwa, które ma dzieci. I dzieci w wieku szkolnym nagle nie dopuści do promocji. To znaczy, że młodzież nie będzie mogła z klasy do klasy zdać, mówiąc językiem kolokwialnym. To jest sytuacja skandaliczna, pokazująca bardzo mocne zaangażowanie polityczne i potężne zakusy ZNP na destabilizację sytuacji w państwie. Stąd mój apel do rządzących: Przygotujcie się na jesieni, czas delegalizować ZNP.

za: wnet.fm

REKLAMA