REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dr M. Krajski: Papież nie jest Bogiem, ale jego sługą; strażnikiem depozytu wiary i doktryny, której musi się słuchać [WIDEO]

250

Filozof dr Michał Krajski , publicysta i autor książek „Tradycja Zanegowana”, „Mity antypolskie i antykatolickie”, „Katolicki program działania” i właśnie wydanej “Rodzina. Ostatni bastion” wystąpił ponownie w studiu Mediów Narodowych.

– Tak jak wielu innych katolików, zaszokowało mnie to co stało się w latach 2014-2015 na Synodzie Biskupów o Rodzinie. Nie mogłem zrozumieć, jak to jest możliwe iż część biskupów podważa nierozerwalność małżeństwa. Jeżeli dyskutuje się, czy rozwodnicy żyjący w nowych związkach mogą przyjmować Komunię Świętą, to faktycznie uznaje się zawarte ważnie małżeństwo za niebyłe i liczyć na pobłogosławienie przez Kościół nowego związku. To całkowity upadek nauczania Chrystusa i sprzeciw wobec Niego – tłumaczył dr Krajski.

– Papież nie jest Bogiem, ale jego sługą; strażnikiem depozytu wiary i doktryny, której musi się słuchać – mówił o papieżu Franciszku. – Jeżeli się jej nie słucha, to błądzi. Tam gdzie uczy poprawnie, oczywiście należy się go słuchać. Niedawno Franciszek zażartował, iż Jana Pawła II nazywa się świętym a jego – diabłem. Ten żart odsłania dwie ważne kwestie. Pierwsza to jest ta, że papież zdaje sobie sprawę iż dla wielu ludzi w Kościele papież jest wręcz antychrystem działającym przeciw prawu Bożemu. A druga kwestia to, że śmieje się z tego i nie traktuje poważnie.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement