REKLAMA

REKLAMA

Dr Golonka: o. Jacek Woroniecki – on wychował Naród Polski [WIDEO]

334

Dr Wojciech Golonka jest filozofem, wykładowcą i prorektorem Instytutu Uniwersyteckiego św. Piusa X w Paryżu. Jest prezesem krakowskiej filii Katolickiego Instytutu Apologetycznego. Znany jest również jako tłumacz dzieł Gilberta Chestertona.

W trakcie X Konferencji Edukacji Klasycznej i Katolickiej w Szkole św. Tomasza z Akwinu w Józefowie (liceum i szkoła podstawowa) w dniu 15 grudnia 2018 roku dr Golonka przedstawił zgromadzonym postać ojca Jacka Woronieckiego, którego nazwał “ojcem-wychowawcą Narodu Polskiego”.

REKLAMA

Teolog, pedagog, etyk, filozof, Sługa Boży Kościoła katolickiego – o. Jacek Woroniecki OP (1878 – 1949) był wieloletnim nauczycielem akademickim i profesorem Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu, rektorem KUL w latach 1922–1924 oraz założycielem Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi, którego celem w zamyśle o. Woronieckiego miało być ewangelizowanie ludności rosyjskiej na terenach, gdzie silne wpływy miał ateistyczny komunizm sowiecki. Znany jest jako wybitny tomista.

REKLAMA