REKLAMA

REKLAMA

Doradczyni prezydenta: Nigdy nie miałam nic przeciwko temu, by Gersdorf była I prezesem SN

310

Zofia Romaszewska – doradczyni prezydenta była dzisiaj gościem “Porannej rozmowy” w RMF FM.

– Sądy, w największym stopniu to co możemy powiedzieć, że oszalały z powodu braku wszelakiej kontroli i w ogóle pamiętania o tym, że są trzecią władzą, która tak samo jak każda inna może być krytykowana, chwalona. One się odczepiły w ogóle od rzeczywistości naszego kraju – stwierdziła.

REKLAMA

Gdy jednak red. Mazurek spytał ją o powody wycofania się obozu rządzącego z reformy sądownictwa, dodała:

–  Dlatego że jesteśmy w układzie ogólnieuropejskim, gdzie bardzo silne są naciski na ten temat (…) Osobiście nie miałam nic przeciwko temu nigdy, żeby [Małgorzata Gersdorf – przyp. red.] była [I prezesem SN przyp. red.] – dodała.

Zapytana o opinię zmarłego w zeszłym tygodniu b. premiera Jana Olszewskiego, który “Dziennikowi. Gazecie Prawnej” powiedział: – “Wokół Jarosława Kaczyńskiego tworzy się dwór. I to pewien sposób naturalny proces, ale proces zły”, Romaszewska stwierdziła:

REKLAMA

– Muszę przyznać rację Janowi. To proces, którego ja nie lubię, ale tworzy się dwór. Jarosław Kaczyński jest pod tym względem dosyć wyjątkowy, że on jeszcze do tej pory nie został oddzielony zupełnie, to jest podziwu godne. Trochę nie został odklejony z tego powodu, że ten dwór u niego się zmienia, to nie jest do końca ten sam dwór. Skład się wymienia i co innego mówią następni dworzanie w stosunku do tych poprzednich.

za: rmf24.pl

REKLAMA