REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Doradczyni prezydenta atakuje Marsz Niepodległości: Robienie awantur w środku Warszawy jest szaleństwem

1567

Zofia Romaszewska – doradczyni prezydenta, znana z wyjątkowo, delikatnie rzecz ujmując niefortunnych wypowiedzi po raz kolejny przypomniała o sobie. Zaatakowała ona organizatorów Marszu Niepodległości i stwierdziła, że prezydent Andrzej Duda i władze państwa wcale nie próbują przejąć największej patriotycznej manifestacji oraz dodała, że Marsz Niepodległości to w zasadzie “robienie awantur”.

Pytana w radiu RMF FM przez Roberta Mazurka o to, czy pójdzie na “biało-czerwony” marsz, stwierdziła, że tak. Od razu dostało się też organizatorom Marszu Niepodległości:

– Nie ma czegoś takiego. To stulecie odzyskania niepodległości, to specjalny dzień, nikt nikomu nie ukradł [marszu], tylko po prostu wszyscy powinniśmy iść razem – stwierdziła.

Reklama / Advertisement

Potem, już bezpośrednio zaczęła oczerniać i w bezczelny sposób atakować środowiska narodowe, które są organizatorami Marszu Niepodległości, kwestionując ich polskość: “Mam nadzieję, że jednak są Polakami, a nie jakimś nie wiadomo czym” i dodała “Narodowcy anarchiści. To będzie nowość historyczna”.

Co ciekawe, doradczyni prezydenta, chyba próbuje popierać skandaliczne stanowisko prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała Marszu Niepodległości, a jej decyzję uchylił wczoraj warszawski sąd. Według Zofii Romaszewskiej Marsz Niepodległości to “robienie awantur”:

– Ja uważam, że robienie awantur w środku Warszawy, w stulecie odzyskania niepodległości, jest szaleństwem, którego należało zakazać. (….) Nie mam nic przeciwko marszom, ale wiadomo było, że to będzie awantura – wypaliła.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Po takim wywodzie osoby tak bliskiej prezydentowi Andrzejowi Dudzie, która, jak sam przyznał wpłynęła na zawetowanie przez niego ustaw sądowych w lipcu 2017 roku, widać wyraźnie, jakie podejście do Marszu Niepodległości i jego organizatorów ma Pałac Prezydencki. Kpiny, lekceważenie, kwestionowanie polskości i pogardliwe słowa.

za: wPolityce.pl

Reklama / Advertisement