DN na Forum Wolnościowym: Emigranci mogą wrócić tylko, jeśli w Polsce wprowadzi się rozwiązania znane im z zagranicy [WIDEO]

– Dzisiaj, kiedy gospodarką zawładnął etatyzm, przyglądamy się z uwagą środowiskom wolnościowym które oczywiście nie są jednorodne, różnią się w wielu tematach; ale nasz Instytut patrzy w ten sposób na politykę że należy określać obszary wspólne które łączą i je eksploatować, a później to, co dzieli – tłumaczył obecność na pierwszym Ogólnopolskim Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych publicysta Dziennika Narodowego i prezes Instytutu im. Romana Rybarskiego, Mariusz Patey. – Jesteśmy wolnościowcami, ale w ramach Obozu Narodowego. Dla nas najważniejszą wartością jest dobro narodu, dobro państwa.

– Mamy nadzieje, że takie konferencje jak dzisiejsza zrobią coś w kierunku wprowadzania w Polsce takich rozwiązań, jakie emigranci poznali za granicą – mówił redaktor Dziennika Narodowego, Rafał Skórniewski, będący re-emigrantem z Wielkiej Brytanii – Tylko takie dobre rozwiązania mogą spowodować, że te kilka milionów ludzi którzy wyjechali z Polski mogą wrócić.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

Forum zostało wczoraj zorganizowane w gmachu Sejmu przez posłów: Jakuba Kuleszę, Jacka Wilka i Tomasza Jaskółę.