Diecezja świdnicka: Ksiądz ocenzurowany za wpisy o LGBT! Tak zdecydowała tamtejsza kuria

Ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach koło Strzegomia, otrzymał nakaz wycofania swoich wpisów na Twitterze i zakazano mu publikacji w tym medium społecznościowym.

Kapłan skrytykował wypowiedź przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który w wywiadzie dla “Niedzieli” stwierdził, że homoseksualiści i osoby z innymi dewiacjami “nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami, są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce doprowadzić do zbawienia”.

– Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem ale to inna historia – napisał duchowny. Diecezja świdnicka twardo zareagowała wyżej wymienionymi zakazami i lakonicznym komunikatem, którym powołuje się na papieża Franciszka, a nie Katechizm Kościoła Katolickiego.

– Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że wszystkich duchownych diecezji świdnickiej obowiązuje zachowywanie nauki Kościoła Katolickiego wyrażonej w nauczaniu Papieża Franciszka, dokumentach Kościoła Powszechnego oraz Konferencji Episkopatu Polski – głosi oświadczenie.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement