“DGP”: Rząd opowiada się za sankcjami wobec Moskwy. Niewykluczone wydalenie rosyjskich dyplomatów

Centrum Informacyjne Rządu w swoim komunikacie poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. Podczas rozmowy telefonicznej premierzy poruszyli tematy związane z użyciem broni chemicznej podczas ataku w Salisbury i reakcji NATO w kontekście rosyjskich działań. Premier Theresa May chciała skonsultować się w tej sprawie z ważnym sojusznikiem, jakim jest Polska, przed podjęciem dalszych działań.

Do próby otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala oraz jego córki Julii w Salisbury doszło w marcu. Odpowiedzialnością za ten atak premier May obarczyła Rosję.

REKLAMA/Advertisement

Dzisiaj rano “Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na źródła rządowe, poinformował iż “Polska w geście solidarności z Brytyjczykami opowiada się za sankcjami wobec Moskwy na poziomie unijnym. Ale może je też wdrożyć samodzielnie”. Nie jest wykluczone nawet wydalenie rosyjskich dyplomatów. Gabinet premiera Morawieckiego podejmie decyzje w najbliższych godzinach.

za: gazetaprawna.pl
centrumprasowe.pap.pl

REKLAMA/Advertisement