Demoniczny wirus

Do regularnej sprzedaży trafiła niedawno książka „Fortes in fide” – dzieło stanowiące kontynuację bestselleru „Zanim nadejdzie”. Arcybiskup Carlo Maria Viganò nie spoczął na laurach i wciąż aktywnie wyraża swoją opinię na temat niepokojących zmian we wspólnocie Kościoła. Jego szerokie zaangażowanie pozwoliło na zebranie sporej ilości materiału i wydanie już drugiej książki! O czym dokładnie będziemy mogli przeczytać w drugiej części publikacji?

Arcybiskup Carlo Maria Viganò podobnie jak w pierwszej części odnosi się do następstw II Soboru Watykańskiego – m.in. dziwnej formy praktykowania ekumenizmu oraz coraz śmielszego upodabniania katolicyzmu do protestantyzmu. Autor listów niepokoi się przede wszystkim spłyceniem liturgii – ograbieniem jej z licznych wartościowych elementów i symboli.

Tematyka drugiego zbioru listów arcybiskupa Carla Marii Viganò jest jednak o wiele szersza od pierwszej części – pochyla się ona bowiem także nad aktualnymi problemami, z jakimi zmaga się świat. Mowa tutaj przede wszystkim o domniemanej pandemii, a także szczepieniach przeciwko COVID-19. Hierarcha kościelny dzieli się również swoimi obawami na temat spadku pobożności i coraz liczniejszemu odchodzeniu wiernych od Boga i Kościoła. W wypowiedziach hierarchy kościelnego zobaczyć możemy jego opinię na temat tzw. Wielkiego resetu – jego celem ma być przygotowanie ludzi na nadejście czasów Antychrysta. Rewolucja prowadzona ma być w efekcie ograbienia społeczeństwa z tożsamości, wszelkich wzorców moralnych, a także budowanej przez wieki kultury.

Dzieło to wzbogacone zostało przedmową arcybiskupa Jana Pawła Lengi, który w autorze listów upatruje postać niezłomnego rycerza Chrystusa, osobę o bezkompromisowym podejściu do spraw tyczących się zasad wiary i Kościoła – jak pisze we wstępie: Jego głos brzmi jak trąba, jak dzwon ogłaszający ludziom w czasie nieszczęścia niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Tu jego głos mówi, że wierni mogą stracić swoje zbawienie wieczne, jeżeli ludzie Kościoła, pasterze i owce, nie wrócą do owczarni Chrystusa i nie będą głosić tej nauki, którą On zostawił jako nakaz dla swych Apostołów.

Książkę arcybiskupa Carla Marii Viganò znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/18922-fortes-in-fide.html

REKLAMA/Advertisement