Delegacja polityków Zgromadzenia Narodowego z wizytą w Syrii. Narodowcy spotkali się m.in. z prezydentem Assadem

Czworo francuskich polityków Zgromadzenia Narodowego (Rassemblement national) przebywa w tym tygodniu z wizytą w Syrii. W grupie znalazło się troje eurodeputowanych: Thierry Mariani, który w kraju tym jest już po raz siódmy; Virginie Joron oraz Nicolas Bay. Jest z nimi też Andréa Kotarac, regionalny polityk z Lyonu.

W środę francuscy politycy spotkali się z Wielkim Muftim, Ahmadem Badreddine Hassoune. Islamski duchowny wezwał delegację do przedstawiania w Europie rzeczywistości na temat tego, co się dzieje w Syrii w celu zwalczenia dezinformacji przekazywanej przez media. Ze swojej strony Mariani wyraził ubolewanie z powodu polityki niektórych krajów zachodnich wobec Syrii, która miała na celu utrwalenie kryzysu i cierpień narodu syryjskiego.

REKLAMA/Advertisement

Tego samego dnia doszło też do spotkania z Youssefem Absi – syryjskim duchownym katolickim, melchickim patriarchą Antiochii.

W czwartek przyjął Francuzów Hammuda Sabbagh – marszałek tamtejszego parlamentu (Zgromadzenia Ludowego w Syrii). Polityk jest członkiem Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego i pierwszym chrześcijaninem wybranym na to stanowisko.

REKLAMA/Advertisement

Sabbagh oświadczył, że naród syryjski jest zdeterminowany, aby wyeliminować terroryzm. Dodał, że wrogowie Syrii nałożyli na kraj sankcje ekonomiczne po tym, jak nie udało im się osiągnąć swoich celów zbrojnie. Podkreślił, że Syria walczy z terroryzmem nie tylko w obronie własnej, ale również w imieniu narodów świata. Po spotkaniu Mariani powiedział dziennikarzom, że jest przekonany, że Syria osiągnie sukces i zwycięży z terroryzmem, a warunki życia będą w kraju znacznie lepsze.

Uwieńczeniem wizyty była audiencja u prezydenta republiki – Baszszara al-Assada. Podczas spotkania omawiano sytuację w Syrii i rozwój wojny z terroryzmem.

REKLAMA/Advertisement

Foto: TT/@ahmadalissa