REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Daniels: Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec przed Marszem Niepodległości

1308

– Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec przed tym marszem – powiedział “Wall Street Journal” przyjaciel Dobrej Zmiany – Jonny Daniels, którego ten ekonomiczny dziennik określa jako “wybitnego żydowskiego doradcę konserwatywnego rządu.

– Ludzie się boją i to nie jest miejsce, w którym Polska powinna być w 100. rocznicę niepodległości Polski – dodał były sierżant sztabowy armii izraelskiej

Daniels powiedział również, że rzekomo regularnie grożono mu śmiercią, ponieważ domagał się delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Reklama / Advertisement

Reszta artykułu ukazuje wykrzywiony obraz patriotycznej imprezy, która Amerykanom może się jawić nieomal jako nazistowski Parteitag.

– Skrajnie prawicowe ruchy z całej Europy przyłączyły się do marszu tutaj, aby świętować 100. rocznicę niepodległości Polski, która stała się corocznym miejscem spotkań politycznego obrzeża Europy – piszą autorzy: Drew Hinshaw i
Natalia Ojewska (warszawska freelancerka pisząca m.in. o uchodźcach).

Podkreślają oni, że organizujące imprezę Stowarzyszenie Marszu Niepodległości to “organizacja parasolowa złożona z dwóch grup nazwanych na pamiątkę faszystowskich organizacji młodzieży z lat 30. XX w.”. Jako przeciwwagę pokazują …. Emmanuela Macrona, który tego samego dnia – podczas obchodów zakończenia I wojny światowej uznał iz nacjonalizm to nie patriotyzm (o rekordowo niskim poparciu dla prezydenta Francji nie wspomniano).

Reklama / Advertisement

za: wsj.com

Reklama / Advertisement