Daniels zaprasza na czat. Ma odpowiadać na “wszystkie pytania, jakkolwiek szalone one będą”

– Dlaczego tak wielu Żydów tak mało wie o historii Polski? Zrozumienie tego, zwłaszcza w latach 1795–1989, rozwiązałoby wiele różnic między nimi? Co myślisz? – zapytano na Twitterze Jonny’ego Danielsa.

REKLAMA/Advertisement

Żydowski lobbysta i szef fundacji From The Depths odpowiedział, że dzisiaj tj. w niedzielę od godz. 18.00 będzie odpowiadał na swoich profilach na Facebooku i Twitterze na “wszystkie pytania, jakkolwiek szalone one będą” zadane mu pod hasztagiem: #AskJonnyDaniels. Zadeklarował, że będzie też mówić o Jedwabnem.

REKLAMA/Advertisement

W tej ostatniej kwestii trudno spodziewać się propolskiej narracji. W kwietniu ub.r. aktywista Daniels w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” stwierdził, że historia zbrodni w Jedwabnem nie powinna rodzić żadnych pytań, „ale Polacy ciągle ją kwestionują”. 

– Niestety, liczba Polaków, która podczas wojny brała udział w mordowaniu Żydów była większa niż Polacy chcą o tym myśleć. Tego nie można ignorować. To jest prawda, którą trzeba powiedzieć. Nie możemy się przed nią ukrywać (…) To ciągłe oszustwo, kiedy Polacy mówią: To nie mogliśmy być my. Do jasnej cholery. Istnieje przecież tak wiele raportów, informacji, relacji, że historia Jedwabnego nie powinna już pozostawiać jakichkolwiek pytań. Ale Polacy ciągle ją kwestionują – powiedział.

REKLAMA/Advertisement