REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dalajlama: Europa należy do Europejczyków. Uchodźcy będą musieli wrócić do swoich krajów!

1701

Duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – Tenzin Gjaco czyli XIV Dalajlama powiedział w środę w Malmö w Szwecji, że “Europa należy do Europejczyków” i że na dłuższą metę pożądane jest, aby uchodźcy powrócili do domu “aby odbudować swoje kraje” .

– Przyjmijcie ich, pomóżcie im, nauczcie ich … Ale ostatecznie muszą rozwinąć swoje ojczyzny – powiedział duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego, który uciekł z Tybetu w 1959 r. na wygnanie w Indiach, po stłumieniu przez chińskie władze komunistyczne powstania narodowego.

Dalajlama przemawiał na konferencji w trzecim co do wielkości mieście Szwecji, zamieszkałym przez dużą populację imigrantów. Czczony przez miliony buddystów na całym świecie i uważany przez wielu zwolenników za wizjonera w duchu Mahatmy Gandhiego i Martina Luthera Kinga, Dalajlama wyrzekł swoje słowa trzy dni po sukcesie antyimigranckiej partii Szwedzcy Demokraci, którzy powiększyli swój stan posiadania w Riksdagu po niedzielnych wyborach. Na SD zagłosowało niemal 18 % wyborców.

Reklama / Advertisement

W końcu maja b.r. Dalajlama udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, w którym wyraził podobną opinię.

– Europa, np. Niemcy, nie mogą stać się państwem arabskim. Niemcy to Niemcy – stwierdził duchowy lider, dodając słowa o uchodźcach: – Gdy spojrzymy w ich twarze, szczególnie w twarze kobiet i dzieci, to czujemy ich cierpienie. I człowiek będący w lepszej sytuacji życiowej ma obowiązek im pomóc. Z drugiej jednak strony, w tym momencie jest ich zbyt wielu. Celem powinno być to, by wrócili do swoich krajów i pomogli je odbudować.

Zdelegalizowani w Tadżykistanie islamiści zorganizowali kongres zjednoczeniowy…. w Warszawie

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

za: thelocal.se
wpolityce.pl

Reklama / Advertisement