Dajmy Dzieciom głos!

Narada była dosyć krótka. Zwierzęta wyszły z zasmuconymi minami.
– Myślisz, że to wszystko prawda? – zapytał wilk.
– Co? – odpowiedział niedźwiedź.
– No to, że zauważono straszne gady – wiwerny w lasach wschodnich?
– Niestety to prawda, przyjacielu.

Nastała głęboka cisza. Ardor podszedł do nich i powiedział z powagą:
– Słuchajcie, może przyjść taki czas, że znowu trzeba będzie ustawić się w szeregi i znowu stoczyć bitwę o wolność i prawdę.

W wielu głowach pojawiło się pytanie: „A co, jeśli przegramy?”.
Ardor, jakby czytając w ich myślach, dodał:
– Jeżeli przegramy, zło nas wypędzi, ale jeśli zło przegra, to my wypędzimy ich i to my staniemy jako ci wygrani.

Słowa Ardora dodały nadziei zwierzętom i uspokoiły obawy.

To fragment opowiadania małej Natalki – dziewczynki, która pewnego dnia przyniosła do Wydawnictwa 3DOM stosik kartek z jej najlepszymi zapiskami. Zespół 3DOM był zachwycony wyjątkowo złożoną fabułą i bogactwem językowym, jak na wiek autorki. Sytuacja ta stała się inspiracją do wydania książki stworzonej całkowicie przez najmłodszych, w której znajdą się wierszyki, opowiadania, rysunki i ilustracje stworzone właśnie przez nie – przez Państwa pociechy!

REKLAMA/Advertisement

Książeczka „Dzieci dzieciom” zostanie wydana niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia. Każde dziecko, którego praca znajdzie się w tej publikacji, otrzyma zatem od darmowy egzemplarz pod choinkę!

Chyba nie ma niczego bardziej nieograniczonego i bujnego niż dziecięca wyobraźnia! Pozwólmy wypłynąć jej na szerokie wody! Dokładny opis można znaleźć na stronie Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/info/dzieci-dzieciom.html Zachęcamy do udziału w akcji!