Czy to jest “oficer prowadząca” Grety Thunberg? To działaczka organizacji sponsorowanej przez Sorosa oraz Gates’ów

Jeśli dobrze przyjrzeć się zdjęciom eko-gwiazdy establishmentu i dużej części mediów, młoda Greta Thunberg nad wyraz często jest eskortowana przez swego rodzaju opiekunę – skrajnie lewicową działaczkę Luisę-Marie Neubauer.

Neubauer to 23-letnia niemiecka działaczka na rzecz ochrony klimatu. W Niemczech była jednym z głównych organizatorów strajku szkolnego dla ruchu klimatycznego, zainspirowanego wystąpieniami Grety Thunberg. Popiera wdrożenie Agendy 2030, polegającej na odejściu przez Niemcy od węgla do 2030 r. Zadeklarowal to już land stołeczny czyli Berlin, rządzony przez burmistrza Michaela Müllera. Stanowisko to piastuje dzięki zawiązaniu koalicji z Die Linke i Zielonymi. Neubauer stanowczo popiera politykę klimatyczną zgodną z porozumieniem paryskim do Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych sporządzonym w Paryżu 12 grudnia 2015 r., w którym ustanowiono zasady ochrony klimatu po 2020 r. Jest to pierwsze w historii powszechne, prawnie wiążące porozumienie w tej sprawie. Głównym założeniem porozumienia było określenie działań prowadzących do ograniczenia globalnego ocieplenia do wysokości znacznie poniżej 2?C.

Neubauer udziela się też w krajowej polityce. Jest “członkinią” skrajnie lewicowego Sojuszu 90/Zielonych (Bündnis 90/Die Grünen). Z partią Zielonych współpracuje Fundacja im. Heinricha Bölla o profilu lewicowo-liberalnym i proekologicznym – bliska ideowo Zielonym, ale finansowana z funduszy publicznych Republiki Federalnej. Wsród wielu projektów finansowanych w Polsce jest np. raport “Prawa człowieka – współczesne wyzwania międzynarodowe” pod redakcją… Adama Bodnara – obecnego rzecznika praw obywatelskich. Fundacja ta razem z Polskim Forum Migracyjnym organizowała też seminarium “Cudzoziemcy i cudzoziemki na polskim rynku pracy – szanse, korzyści, perspektywy”.

To niejedyny zresztą jej związek z Polską. W lutym br. na konwencji Wiosny zaproponowano m.in. likwidację kopalń węgla. Jak przyznał na scenie sam Robert Biedroń, pomysłodawczynią tej idei jest niejaka Beata Maciejewska – “ekspert ds. zrównoważonego rozwoju”. Beata Maciejewska była też członkiem Rady Fundatorów i prezesem zarządu Zielonego Instytutu, który sam określa się jako” ośrodek badania, propagowania i rozwijania zielonej myśli społecznej i politycznej”. Na stronie tej organizacji czytamy m.in. iż “na podstawie jej książki ‘Polka Powiatowa i zielona modernizacja’ realizowana jest ogólnopolska kampania na rzecz równoprawnego udziału kobiet w rozwoju lokalnym, objęta patronatem m.in. Pierwszej Damy RP, Anny Komorowskiej”.

Biedroń również należy do Instytutu, jest członkiem Rady Programowej. Zielony Instytut nie ukrywa swoich związków z…. Fundacją im. Heinricha Bölla, o czym świadczy informacja podana na początku jednej z publikacji, których współautorką jest Maciejewska.

Wróćmy jednak do samej Luisy-Marie Neubauer. Należy ona również do skrajnie lewicowej organizacji o nazwie “ONE”. Według “Deutschland-Kurier” Luisa Neubauer jest “ambasadorem młodzieży” ONE, międzynarodowej organizacji lobbingowej i prowadzącej kampanie ekologiczne.

REKLAMA/Advertisement

ONE została założona przez irlandzkiego muzyka Bono i amerykańskiego adwokata Bobby’ego Shrivera wraz z 11 organizacjami: Bread for the World, CARE, DATA, International Medical Corps, International Rescue Committee, Mercy Corps, Oxfam America, Plan USA, Save the Children US, World Concern i World Vision. W grudniu 2004 r. ONE ogłosiło otrzymanie dotacji w wysokości 3 mln USD od Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Na podstronie (LINK) fundacji małżeństwa Gates poświęconej ONE widnieje też nazwisko dobrze nam znanego George’a Sorosa. Związków między sponsorami a frontmenami jak Neubauer czy Thunberg możemy się domyślać.