Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej organizującej nielegalną imigrację przed sądem

Do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim trafił akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zorganizowanej grupy przestępczej, organizującym obywatelom Wietnamu przekroczenia granicy wbrew przepisom. Jest to finał śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Śledztwo, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej organizującej obywatelom Wietnamu przekroczenia granicy wbrew przepisom, prowadzone było przez funkcjonariuszy z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Przestępcza grupa działała na przełomie 2018 i 2019 roku na terenie Świecka, Warszawy oraz innych miejscowości w Polsce, a w jej skład wchodzili 30-letni obywatel Wietnamu oraz dwaj obywatele Polski, mieszkańców województwa mazowieckiego, w wieku 39 i 45 lat.

Podczas śledztwa ustalono, że oskarżeni zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy 45 obywatelom Wietnamu. Za podróż z Wietnamu do jednego z krajów Europy Zachodniej pobierano od nich około 12 tysięcy euro. Najczęściej cudzoziemcy, którzy wcześniej nielegalnie dostali się do naszego kraju, byli przewożeni przez polsko-niemiecką granicę w samochodami osobowymi.

Maciej Pietraszczyk

REKLAMA/Advertisement