REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Czechy nie opuszczą sojuszników! Premier Babisz broni Polski i Węgier …

618

Premier Czech Andrej Babisz powiedział, że Polska i Węgry lepiej potrafią określić zagrożenia dla demokracji niż unijni urzędnicy. W wywiadzie udzielonym dla dziennika “Pravo” Babisz odciął się od europosłów z Czech, którzy poparli procedurę UE wobec Budapesztu.

Z 21 czeskich europosłów dziewięciu poparło uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Węgier. W tej grupie było również czterech eurodeputowanych z ugrupowania ANO, któremu szefuje czeski premier:

Chcę jednoznacznie zdystansować się od głosowania naszych europosłów. Nie podzielam ich poglądu i sam bym tak nie głosował. Wszystko uważam za atak na wyśmienicie funkcjonujący blok V4 (Grupa Wyszehradzka), który zmiażdżył uchodźcze kwoty i krytykuje projekt budżetu unijnego skandalicznie proponującego wzrost wydatków na struktury UE po odejściu Wielkiej Brytanii – stwierdził.

Reklama / Advertisement

Szef rządu w Pradze dodał, że “Czechy w żadnym przypadku nie opuszczą swoich sojuszników” i powiedział, że nie podoba mu się postępowanie Brukseli wobec Polski i Węgier, bo “kto wie, czy na podstawie kłamliwych informacji to samo nie może spotkać Czech”.

Babisz podniósł również kwestię islamskiej imigracji i twardo zapowiedział, że Praga nie przyjmie ani jednego imigranta. Ujawnił również kulisy rozmów z kanclerz Angelą Merkel, która pytała go o to, czy przyjmie kilku nielegalnych imigrantów, a Babisz odpowiedział:“Nie możemy przyjąć ani jednego”.

za: onet.pl

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement