“Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji” – recenzja

“Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji” Józefa Białka to – jak czytamy w zamieszczonym na okładce opisie – “opowieść o tym, jak nasz świat w ciągu ostatnich dwóch stuleci został zagarnięty przez niewielką grupę ludzi działających poprzez ukryte w cieniu instytucje. To książka dla niewolników – o ich panach”.

Pozycja ta to swego rodzaju “Matrix”, która podobnie jak w filmowym dziele braci Wachowskich uświadamiać ma każdemu chętnemu na przebudzenie Neo prawdę o tym, jak faktycznie wygląda jego życie. A jest to nieustająca harówka w rytm wyznaczany przez pieniądz, za którym stoją transnarodowe instytucje bankowe oraz koncerny. System promujący konsumpcjonizm, brak jakichkolwiek zasad moralnych a mający na celu tylko łupienie przez całe życie milionów swoich użytkowników jest przez autora bezceremonialnie odarty ze stworzonych przez niego zasłon i iluzji, mających na celu stworzenie wrażenia iż nieustanna pogoń za Mamoną jest nie tylko dobrowolna, ale i korzystna.

Białek zaczyna od przedstawienia tragicznej historii mężczyzny, który padł ofiarą kredytu denominowanego we frankach szwajcarskich, która to decyzja kosztowała go ostatecznie życie. Popełnił on bowiem samobójstwo, nie mogąc poradzić sobie z narastającymi problemami. Nie był on jednak jedynym, gdyż Polacy należą do czołówki narodów europejskich w tym smutnym zestawieniu. Wiele z tych samobójstw popełnianych jest na tle ekonomicznym. Tragedia osobista, rodzinna jest jednak nic nie znaczącą cyferką w nieubłaganych statystykach i akceptowalną stratą przy krociowych zyskach korporacji.

REKLAMA/Advertisement

Autor ukazuje nam niektóre nieuczciwe praktyki bankowe i niepawające nadzieją oplecenie przez banksterskie macki systemu politycznego i prawnego III RP – państwa z dykty, które zamiast stawać w obronie swoich obywateli, w istocie jest na pasku tych, którzy ich niewolą.

Znaczna część “Czasu niewolników” to historia powstawania tego nieludzkiego systemu. Takie terminy jak londyńskie City, Rezerwa Federalna, klany Rotszyldów i Rockefellerów są znane każdemu, kto kiedykolwiek chociażby pobieżnie zgłębiał temat. W książce tej mamy to znakomicie usystematyzowane i przed wszystkim doprowadzone do czasów bardzo bliskich teraźniejszości. Z poziomu globalnego przechodzimy do spraw bardziej lokalnych: układów gen. Jaruzelskiego z Davidem Rockefellerem, tzw. przełomu i wrogiej działalności “cudotwórców” w rodzaju Jeffreya Sachsa, teatrzyku politycznego dla naiwnych czyli walki PO-PiS czy eksploatacji naszego kraju przez firmy tzw. Wielkiej Czwórki.

REKLAMA/Advertisement

“Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą – daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami” – pisał Cyprian Kamil Norwid. Nie oszukujmy się, większość ludzi przejdzie obok takich informacji obojętnie. Niewolnicza mentalność powoduje, że stan w jakim żyją wydaje im się normalny i nie chcą go zmieniać. Jeżeli jednak ktoś na to się nie godzi, lektura “Czasu niewolników” jest nieodzowna.

Rafał Skórniewski

Książkę można zakupić tutaj:
wydawnictwowektory.pl

Brak obrazka