Czaputowicz odejdzie z MSZ? Pojawia się nazwisko ewentualnego następcy

Według źródeł w obozie PiS, po ewentualnej wygranej tej partii w wyborach parlamentarnych ma dojść do zmiany na stanowisku ministra spraw zagranicznych. Dotychczasowego szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza miałby zastąpić wiceminister ds. europejskich Konrad Szymański.

– Nie ma bardziej kompetentnej osoby. Wspierał w prowadzeniu polityki zagranicznej tak samo premier Beatę Szydło, jak i obecnego szefa rządu. Zna meandry dyplomacji, jest realistą i pragmatykiem, nie ideologiem. Można być go pewnym – mówi rozmówca portalu Wirtualna Polska.

– Jest bardziej dyplomatą, niż politykiem. Bardzo sprawny medialnie. Ambitny, na pewno od dawna mierzy w stanowisko ministra – dodaje inne źródło WP. Akcje Szymańskiego miały wzrosnąć po ostatnim szczycie UE, gdzie był zaangażowany w międzynarodowe negocjacje. Rozmówcy portalu dodają, że dotychczasowy minister Jacek Czaputowicz miałby przestać pełnić swoją funkcję.

– Jacek Czaputowicz nie zostanie po raz kolejny ministrem spraw zagranicznych. Nie będzie kontynuował misji w MSZ – pisze portal. To prezes PiS Jarosław Kaczyński miał stwierdzić, że “eksperyment”, jakim była nominacja Czaputowicza się nie udał.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement