Co z ustawą 447? Ambasador Izraela naciska na wypłatę roszczeń!

– Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków – powiedział w rozmowie z Agencją Informacyjną Press Polska ambasador Izraela Alexander Ben Zvi. Przedstawiciel państwa z Bliskiego Wschodu podkreślił, że ustawa 447 dotyczy nie tylko Polski, ale i wszystkich państw, które podpisały deklarację terezińską.

– Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków. Ja nie mówię jakie. Myślę, że dodajemy do tego więcej polityki, niż to jest konieczne. To zaczęła być sprawa polityczna, a zupełnie niepotrzebnie – wyjątkowo bezczelnie stwierdził Ben Zvi.

Jego zdaniem w Europie wypracowano już rozwiązania i trzeba “na spokojnie”, przedyskutować kwestie “co jest możliwe, a co nie”. Ambasador ma w głębokim poważaniu umowy z 1960 roku, kiedy Polska rozliczyła się ze Stanami Zjednoczonymi. Jego zdaniem “z punktu widzenia moralnego” rozmowy specjalistów muszą mieć miejsce.

– To trzeba załatwić na poziomie technicznym, a nie politycznym. Bo kiedy ta sprawa staje się czysto polityczna, to zaczynają się nieporozumienia, np. między Polską i USA – stwierdził wyjątkowo arogancko polityk, który w swojej arogancji po raz kolejny wtrąca się w polskie sprawy.

REKLAMA/Advertisement