Co z bonem turystycznym? Rzecznik rządu: “Spotkaliśmy się z głosami krytycznymi”

– Najprawdopodobniej zmieni się forma zapowiadanego przez wicepremier i minister rozwoju Jadwigę Emilewicz bonu turystycznego, który miał wesprzeć biznes turystyczny w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że w zaproponowanej formie nie do końca akceptuje go branża turystyczna i są rozważane również inne sposoby pomocy turystyce – podaje “Gazeta Polska Codziennie”.

Bon zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Miała to być dopłata do wakacji spędzonych w Polsce i przysługiwać pracownikom zarabiającym mniej niż 5,2 tys. złotych brutto. Wczoraj rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że pojawia się krytyka pod adresem tego pomysłu.

– Branża turystyczna przedstawia różne warianty pomocy finansowej. My środki finansowe do branży turystycznej skierujemy, natomiast w środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się również z głosami krytycznymi co do tej koncepcji, ponieważ ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. W związku z tym na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być propozycjami skierowanymi do poszczególnych firm i branż, które ucierpiały najbardziej – mówi Mueller.

REKLAMA/Advertisement