REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Europoseł odwiedził w szpitalu rannego imigranta-bandytę, by powiedzieć mu ile jego leczenie kosztuje podatników [WIDEO]

1539

– Dzisiaj poszedłem do szpitala i powiedziałem przebywającemu tam Albańczykowi, który próbował dokonać napadu w ubiegłym tygodniu, że musi wrócić do swojego domu (w więzieniu) – tak mówi o swojej akcji eurodeputowany włoskiej Ligi Północnej, Angelo Ciocca.

Polityk zamieścił w sieci wideo z wizyty w szpitalu San Matteo w Pawii.

– Musi podziękować cywilizacji naszego kraju, która zapłaciła za niego 6 500 euro – tłumaczy Ciocca.

Reklama / Advertisement

Imigrant, który próbował rabunku w domu w Casteggio (Pavia), został zraniony przez właściciela domu – 56-letniego kierowcę ciężarówki, który obecnie zmaga się w prokuraturze z zarzutem przekroczenia dozwolonej obrony koniecznej.

– Ten człowiek to przestępca i nielegalny imigrant, który przybywa do naszego kraju, aby nas okraść. Powinien na kolanach podziękować wszystkim obywatelom włoskim, którzy dzięki swojemu ucywilizowaniu leczyli go na własny koszt. Nie chcemy przestępców na naszym terytorium – mówi o bandycie eurodeputowany. – Domagamy się, aby prawo słusznej obrony zostało zmienione, a sprawiedliwość stała się tarczą chroniącą naszych obywateli zamiast czymś, co zagraża ich bezpieczeństwu. Teraz mam nadzieję, że ten zbrodniarz otrzyma sprawiedliwą karę, której nie należy niestety przyjmować za pewnik we Włoszech, a zatem wciąż będzie tu na nasz koszt, ale w więzieniu.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement