Cimoch: Trzeba naciskać na polityków, aby przestali kręcić w sprawie ustawy 447 [WIDEO]

Arkadiusz Cimoch, prezes koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, w kolejnym materiale nagranym dla Mediów Narodowych skomentował wywiad ambasador USA Georgette Mosbacher dla Polskiego Radia 2.

– Ustawa 447 o restytucji mienia pożydowskiego w krajach Europy po II wojnie światowej ma służyć jedynie przygotowaniu jednorazowego raportu w tej sprawie – powiedziała Mosbacher.

REKLAMA/Advertisement

– Oczywiście jest to farsa. Brzmi to groteskowo. Trudno uznać, że Kongres USA potrzebuje do sporządzenie takiego raportu podjąć ustawę w celu sporządzenia jednorazowego raportu. Jest to mit, który ma uspokoić Polaków – ocenił Cimoch.

– Z tajnych rozmów wynika jasno, że temat ten jest podejmowany na poziomie rządowym. Amerykańska administracja naciska, aby po jesiennych wyborach do parlamentu, wrócić do tego tematu i realizować postanowienia ustawy Just/447 – dodał, nawiązując do tajnej notatki dyplomatycznej, ujawnionej przez Stanisława Michalkiewicza.

REKLAMA/Advertisement

– Trzeba naciskać na polskich polityków, aby przestali kręcić oraz jasno i wyraźnie odcięli się od roszczeń żydowskich. I powiedzieli, że ich nie wypłacą – uznał Arkadiusz Cimoch.

– Ruch bezwizowy to ochłap dla Polaków, jeżeli do niego dojdzie. Ma być to rekompensata w zamian za wypłacenie roszczeń żydowskich – ocenił.