W ciągu roku liczba gwałtów w Londynie wzrosła o 20 %. Policja nie rozumie, czemu?

Liczba gwałtów zgłoszonych Scotland Yardowi (policji w Londynie) wzrosła o prawie 20 % w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodów tego gwałtownego i niepokojącego wzrostu policja nie potrafi wyjaśnić.

W tym okresie zarejestrowano 7 613 gwałtów, porównaniu do 6 392 w ciągu poprzednich 12 miesięcy, według danych zebranych przez Biuro Burmistrza ds. Policji i Przestępczości (Mayor’s Office for Policing And Crime, MOPAC).

REKLAMA/Advertisement

To nie jedyna kategoria przestępstw, których przybywa. Liczba zabójstw wzrosła o jedną trzecią, przestępstwa z użyciem noża wzrosły o więcej niż jedną czwartą. Ten ostatni przypadek jest szczególnie ciekawy. Jak podaje portal trybun.org.pl, “noże w Wielkiej Brytanii podlegają przepisom o kontroli broni (…) W Wielkiej Brytanii nielegalna jest sprzedaż wszelkiego rodzaju noży osobom poniżej 18 roku życia. Posiadanie noża w miejscach publicznych bez ważnej przyczyny (taką przyczyną może być np. posiadanie noża przez kucharza w drodze do pracy) jest niedozwolone. Zakazane są noże składane (scyzoryki) o ostrzu dłuższym niż 3 cale – 7,62 cm. Istnieje całkowity zakaz sprzedaży niektórych rodzajów noży zakwalifikowanych jako broń ofensywna, niezależnie od ich stosowania. Chodzi tu to noże, gdzie ostrze noża jest ukryte w rącze, tzw. noże automatyczne czy sprężynowe (switchblades), noże motylkowe (butterfly knives). Każdy nóż, który jest używany w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu osoby trzeciej jest uważany przez prawo za broń ofensywną”.

za: independent.co.uk

REKLAMA/Advertisement