REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Chińczycy zachwyceni Polską. “Warmia i Mazury odniosły spory sukces promocyjny”

694

Chińska Agencja Prasowa Xinhua, czyli chyba największa na świecie tego typu organizacja, która tylko na samym Twitterze ma ponad 12 milionów subskrybentów już drugi dzień z rzędu wrzuca korespondencje z Polski – napisał 9 lipca na Facebooku członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych z ramienia RP, Radosław Pyffel.

Radosław Pyffel nie ma wątpliwości, że to jest kapitalna promocja dla naszego kraju, choćby również dlatego, że teksty publikowane przez agencję Xinhua są tłumaczone na kilka wersji językowych co, według Pyffla będzie niezłą promocją “Lato w Polsce”.

Pyffel w skrócie omawia treść dwóch informacji o Polsce zamieszczonych przez Xinhua:
Wczoraj było to Marcinkowo, gdzie odbywał się festiwal róż [chodzi konkretnie o Święto Róży – przyp. red.], dziś jest artykuł o Mikołajkach. To z pewnością duży sukces, bowiem Polska to atrakcyjny kraj, który do tej pory nie do końca potrafił dobrze się wypromować. Gratulację dla Warmii i Mazur, które przecierają szlak, zwłaszcza iż chodzi o Chiny, kraj o największej liczbie turystów na świecie (tj. ludzi wyjeżdżających poza granice) którzy również wydają najwięcej pieniędzy.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Zdjęcie: Mikołajki/screen.Yotube.Matias

Reklama / Advertisement