Cenzura na YouTube szaleje! Program z red. Lisickim nt. homoseksualizmu zablokowany

– Najnowszy odcinek programu “Wierzę” Pawła Lisickiego zniknął z platformy YouTube. Chodzi o wydanie z 28 lipca, które zostało poświęcone nauce Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT. Według władz serwisu, program redaktora naczelnego “Do Rzeczy” miał “szerzyć mowę nienawiści” – pisze portal DoRzeczy.pl

Program ten emitowany jest przez internetową telewizję wSensie.tv, a w ostatnim jego odcinku prowadzący Marek Miśko wraz z redaktorem naczelnym “Do Rzeczy” Pawłem Lisickim poruszali temat nauczania Kościoła dotyczącego homoseksualizmu.

– Dlaczego musimy umieć rozróżniać nauczanie Kościoła w kontekście ideologii LGBT od samego homoseksualizmu? Czy brak wyraźnego określania grzechu sodomii przyczynia się do utwierdzania homoseksualistów w przekonaniu, że da się go połączyć z nauczaniem Chrystusa? – takie pytania postawili sobie prowadzący go dziennikarze. Jak widać, było to za dużo dla YouTube, który usunął odcinek, motywując to “mową nienawiści”, jaka miała w nim wystąpić. Podobną blokadą objęto niedawno telewizję wRealu.tv.

Sam red. Paweł Lisicki w rozmowie z portalem DoRzecz.pl w ten sposób skomentował zablokowanie wymienionych wyżej programów. Dziennikarz mówi wprost o cenzurze.

– W oczywisty sposób jeżeli zostaje zdjęty program, który jest wydawany cyklicznie, to mamy do czynienia z cenzurą. Jest to zamknięcie ust krytykom ideologii LGBT. Myślę, że trzeba szukać innych kanałów czy sposobów dotarcia do ludzi – te doświadczenia wskazują na to, iż “pętla” się zaciska – mówi i dodaje, że jest to nadużycie.

-W tym momencie jakaś bliżej niezdefiniowana grupa ludzi będzie decydowała o tym, co jest mową nienawiści, a co nią nie jest. Wcześniej istniała zasada, że tylko w sytuacjach ewidentnych – ataku, czy nawoływania do przemocy – można było usunąć takie treści i to było zasadne. Teraz to zostało nadużyte i krytyczne opinie ogólne są zdejmowane. To przykład łamania zasady wolności słowa – podsumowuje Paweł Lisicki.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl