CBA zatrzymało ws. afery SKOK Wołomin b. wiceministra oraz b. zięcia Lecha Kaczyńskiego

Współpraca dwóch delegatur CBA doprowadziła do zatrzymania trzech osób w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin.

Funkcjonariusze CBA ze Szczecina i Krakowa zatrzymali 3 osoby, wśród których znaleźli się znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm. PAP podała, że w przypadku prawnika chodzi tu o Marcina Dubienieckiego, który w 2007 wziął ślub z Martą Kaczyńską, córką Lecha Kaczyńskiego. Para rozwiodła się po czteroletniej separacji w 2016 r.

Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Czynności odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Jest to nowe śledztwo CBA o rozwojowym charakterze.

REKLAMA/Advertisement