REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Były szef KNF w rękach CBA. Marek Ch. ma otrzymać zarzuty korupcyjne …

404

Marek Ch. – do niedawna przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego został dzisiaj zatrzymany przez oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie zostało potwierdzone przez Temistoklesa Brodowskiego z wydziału komunikacji społecznej służby.

Brodowski zaznaczył, że zatrzymanie mogło mieć miejsce dzięki pracy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zajęła się analizą nagrania rozmowy Ch. przekazanego przez szefa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego:

– Dzięki intensywnej pracy agentów CBA w ubiegłym tygodniu, w tym przeszukaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Biura, przesłuchaniom świadków, zabezpieczeniu dokumentacji, a także sprzętu elektronicznego oraz nośników danych udało się w szybkim tempie dokonać zatrzymania Marka Ch. w celu postawienia mu zarzutów – mówi Brodowski.

Reklama / Advertisement

Zdaniem śledczych, to ekspertyza wykonana przez funkcjonariuszy ABW miała najważniejsze znaczenie w ocenie prawno-karnej materiału dostarczonego przez Leszka Czarneckiego. Dochodzenie nadzorowane jest przez śląski śledztwo nadzoruje śląski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej, który przekazał CBA, aby prowadziło swoje czynności.

Przed kilkoma tygodniami “Gazeta Wyborcza” napisała, że w marcu zatrzymany spotkał się z Leszkiem Czarneckim i miał mu oferować przychylność dla Getin Banku w zamian za 40 milionów złotych, które miało być wynagrodzeniem dla prawnika. Rozmowa została nagrana przez Czarneckiego, ale nie było mowy o kwocie. Zdaniem miliardera Ch. miał przekazać mu kartkę, na której napisał 1 proc., co zdaniem GW miało być częścią wartości Getin Banku.

Roman Giertych – adwokat Leszka Czarneckiego przyznał, że takiej kartki, ale jego klient jest gotów zaświadczyć w inny sposób o jej istnieniu. Właściciel banku był gotów poddać się badaniu wariografem. Po ujawnieniu całej sprawy Marek Ch. podał się do dymisji, a minister sprawiedliwości poinformował o wszczęciu postępowania.

Reklama / Advertisement

za: niezalezna.pl

Reklama / Advertisement