Były szef KNF otrzymał zarzuty. Grozi mu 10 lat więzienia.

– Zatrzymany przez CBA były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę – poinformował jego obrońca mecenas Marcin Kondracki.

Za przytoczone przez prawnika czyny Ch. może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Adwokat byłego przewodniczącego KNF powiedział, w przerwie czynności prokuratorskich w śląskim wydziale departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, że jego klient składa wyjaśnienia.

REKLAMA/Advertisement

Śledczy nie chcieli przed końcem przesłuchania informować o zarzutach, które mają być przedstawione Markowi Ch. Wcześniej, były przewodniczący KFN, który został doprowadzony do prokuratury przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie chciał rozmawiać z mediami.

Na razie nie ma wiadomości o tym, jak długo potrwa przesłuchanie Ch. i zależy to od złożonych przez niego wyjaśnień. Prokuratorzy poinformowali, że po zakończeniu czynności przez CBA, podejmą decyzję o tym, czy będą wnioskować do sądu o areszt tymczasowy.

REKLAMA/Advertisement

Marek Ch. został dzisiaj rano w Warszawie zatrzymany przez oficerów Centralnego Biura Korupcyjnego po wydanym dzień wcześniej postanowieniu prokuratorskim, a następnie przewieziony do Katowic, gdzie składa wyjaśnienia dotyczące swojego zachowania w rozmowie z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim.

za: niezalezna.pl