Były szef KNF z czasów PO-PSL wraz z urzędnikami w rękach CBA. Chodzi o sprawę SKOK Wołomin.

– Agenci szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek b. przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników w sprawie SKOK Wołomin – powiedział Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

– Czynności z zatrzymanymi trwają, po ich zakończeniu zostaną przekazani do szczecińskiej prokuratury regionalnej- dodał przedstawiciel Biura.

REKLAMA/Advertisement

Z informacji przekazanych przez służbę wynika, że do zatrzymań doszło w Warszawie. Po przeszukaniach mieszkań oraz zakończeniu czynności mają zostać oni przewiezieni do Szczecina. Prokuratura Krajowa zapowiedziała w wydanym dzisiaj rano komunikacie, że śledczy postawią podejrzanym zarzuty po doprowadzeniu ich po prokuratury regionalnej w Szczecinie.

REKLAMA/Advertisement

– Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy – informuje komunikat prokuratury.

Andrzej J. kierował Komisją Nadzoru Finansowego w latach 2011-2016, a wcześniej w latach 2006-2011 pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy za czasów rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. W aferze SKOK Wołomin, w wyniku której wyprowadzono nawet 10 miliardów złotych brali udział oficerowie dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych, w tym Piotr P. zwany “Bentleyem” oraz Krzysztof W. – prezes owianej złą sławą i opisywanej przez Wojciecha Sumlińskiego fundacji Pro Civili.

za: polsatnews.pl