REKLAMA

REKLAMA

Były prezydent Czech o Unii Europejskiej: Brak demokracji w Europie i UE jest porażający [WIDEO]

658

Vaclav Klaus – były prezydent Czech w krótkim wywiadzie udzielonym telewizji Echo Tv podzielił się swoimi opiniami na temat tego, co dzieje się w Europie i kondycji Unii Europejskiej. Klaus uważa, że w UE demokracji jest coraz mniej, a rządy coraz bardziej separują się od obywateli. Jego zdaniem, najważniejszym problemem Unii jest masowa imigracja.

– Masowa migracja współorganizowana przez europejskie elity polityczne oparta na multikulturalizm jest moim zdaniem głównym zagrożeniem dla Europy, społeczeństw europejskich i kultury europejskiej – mówił.

Dawny prezydent Czech dodał również, że w Europie demokracja powoli staje się fikcją. Jego zdaniem, opinie zwykłych ludzi w ogóle nie są brane pod uwagę przez rządzących.

REKLAMA

– Głównym problemem jest to, że opinie ludzi z ulicy różnią się od opinii elit politycznych. Między nimi jest duża przepaść, a brak demokracji w Europie i Unii Europejskiej jest porażający – dodał.

Vaclav Klaus odniósł się również do tego, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. Według niego instytucja ta nie jest parlamentem ze względu na kompletny brak dyskusji między władzą a opozycją.

REKLAMA

– Obawiam się, że żyjemy w świecie, w którym nie ma demokracji. Parlament Europejski jest tego dobrym przykładem, ponieważ w ogóle nie jest parlamentem. Nie ma prawdziwego dialogu między rządem a opozycją. Nie ma wolności słowa. Parlament Europejski jest po prostu żartem – powiedział.

za: nczas.com

REKLAMA