REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Były opozycjonista o “Klerze”: Żaden katolik nie powinien pójść do kina. Należy bojkotować ten film.

548

Były opozycjonista i członek “Solidarności” Adam Borowski nie ma wątpliwości, że film “Kler” jest kolejnym elementem nagonki na Kościół Katolicki po “Klątwie” Oliviera Frlijcia. Borowski przypomniał sylwetki niezłomnych, polskich kapłanów i dodał, że konieczny jest bojkot tego antykatolickiego filmu.

Od wielu lat trwa atak na Kościół katolicki, atak na naszą chrześcijańską cywilizację. Po „Klątwie” Olivera Frljicia zrealizowano kolejny paszkwil na Kościół i jego kapłanów. Kościół Święty jest złożony z grzeszników. Księża też bywają grzeszni. Wśród kapłanów jak w każdym środowisku zdarzają się czarne owce. Ludzie niegodni by być rycerzami Chrystusa. Są alkoholicy, homoseksualiści i pedofile. Należy z całą surowością prawa z tymi przestępstwami walczyć, a Kościół takich “głosicieli ewangelii” powinien natychmiast usuwać ze stanu kapłańskiego. Ale to są WYJĄTKI. Nie wolno całego środowiska duchownego oceniać po grzechach, występkach i zbrodniach pojedynczych kapłanów. Kościół to nie środowisko pijaków, rozpustników, homoseksualistów czy pedofili. Polskie duchowieństwo to przede wszystkim kapłani tacy jak Ojciec Święty Jan Paweł II, kardynałowie Stefan Wyszyński, Henryk Gulbinowicz, Ignacy Tokarczuk, biskup Czesław Kaczmarek; polskie duchowieństwo to cała plejada świętych i błogosławionych kapłanów z księdzem Jerzy Popiełuszką na czele… to kapelani polskich oddziałów na frontach I i II wojny światowej, kapelani żołnierzy wyklętych jak ksiądz Władysław Gurgacz, to kapelani opozycji i podziemia solidarnościowego i niepodległościowego, jak o. Jan Zieja, Czesław Sadłowski, Kazimierz Jancarz czy Stanisław Małkowski… to męczennicy jak ks. Niedzielak i ks. Zych. Mógłbym wymieniać ich setkami, kapłanów oddanych Bogu i Ojczyźnie… są ich tysiące. Tysiące kapłanów każdego dnia niesie posługę duszpasterską, wspiera ubogich i kobiety by nie mordowały swoje nienarodzone dzieci… – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Adam Borowski wzywa również do bojkotu filmu “Kler” i dodaje, że kupienie biletu na tę produkcję jest poparciem dla kolejnych, antykatolickich paszkwili produkowanych, aby zohydzić Kościół Katolicki:

Reklama / Advertisement

– Jestem głęboko przekonany, że na ten paszkwil wyprodukowany przez wojującego ateistę żaden katolik nie powinien pójść do kina. Kupienie biletu jest aktem wsparcia dla twórców i producentów, jest aktem poparcia da produkcji paszkwili na Kościół katolicki. Tak jak w II wojnie światowej należało bojkotować kina (akcja “Tylko świnie siedzą w kinie”), tak teraz należy bojkotować ten film. Nie trzeba widzieć tego filmu żeby wiedzieć, że ma kłamliwy przekaz. Przyrzekaliśmy Ojcu Świętemu bronić wiary i Kościoła. Dotrzymajmy słowa – d-daje Adam Borowski.

za: niezalezna.pl

Reklama / Advertisement