REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Były doradca Trumpa: Nacjonalistyczni patrioci staną się wkrótce nową elitą Europy

508

Steve Bannon – amerykański doradca polityczny, dziennikarz, szef kampanii wyborczej i były doradca prezydenta Donalda Trumpa kontynuuje realizację swojego pomysłu.

Bannon zapowiedział niedawno powołanie fundacji z siedzibą w Brukseli o nazwie The Movement (Ruch), aby doradzać i koordynować różne prawicowe partie i grupy polityczne kontynentu przed wyborami w 2019 r. Do tej pory akcesu do Ruchu odmówiły m.in. Alternatywa dla Niemiec i Wolnościowa Partia Austrii (ta ostatnia nie wykluczyła częściowej współpracy). Również Duńska Partia Ludowa i Szwedzcy Demokraci wolą pracować na własny rachunek. Nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do pomysłu Bannona w Zgromadzeniu Narodowym, ale wiceprezes francuskiej partii – Louis Aliot na początku tygodnia zadeklarował wolę współpracy.

W sobotę Bannon przemawiał na konferencji Atreju, dorocznej konferencji organizowanej przez narodowców z partii Bracia Włosi, gdzie powitał go wiwatujący tłum.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

– Trump, Brexit i wybory włoskie w marcu 2018 r. są nierozerwalnie ze sobą związane – powiedział Bannon. – Jest to odrzucenie tego, co jest i jest to droga naprzód … to ludzie, którzy mówią “mamy lepsze idee”… a pierwszą rzeczą jest odrzucenie tego, co elity narzuciły zachodniej cywilizacji. Tacy zwykli ludzie jak wy odrzucają to, co proponują elity. Mamy dość słuchania tego, że ​​jeśli chcemy chronić nasze kraje, nasz sposób życia, oznacza to że jesteśmy rasistami, nacjonalistami i ksenofobami.

Bannon dodał, że Matteo Salvini i Bracia Włosi pod wodzą Giorgii Meloni, są “prawdziwymi wojownikami”, jak Trump i były przywódca Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa – Nigel Farage przed nimi. Nazwał Salviniego “włoską wersją Trumpa”.

– Farage i UKIP były w stanie to zrobić w Wielkiej Brytanii; co Donald Trump i Tea Party zaczęły egzekwować w USA … Pałeczka została wam teraz przekazana – powiedział. – Elity nie boją się mnie ani Trumpa, ani Salviniego, ani Meloni, ani Nigela Farage’a. Boją się ludzi takich jak wy, którzy głosowali za zmianami w swoich krajach.

Bannon powiedział, że “nacjonalistyczni patrioci”, wkrótce wyłonią się jako “nowa elita” Europy.

Włoski wicepremier Salvini, który wcześniej wygłosił przemówienie na forum, powiedział, że Ruch obejmuje “prawdziwych obrońców europejskich wartości”. Dodał, że najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r. na całym kontynencie oferują prawicowcom “okazję do wysłania nowej siły do ​​władania w Europie, która nie jest socjalistyczna”.

– Europa albo odkryje na nowo swoją siłę i dumę, albo zostawimy naszym dzieciom Europę, która jest małym kawałkiem ziemi między Azją a Afryką – powiedział Salvini.

Brytyjscy rodzice Tom Evans i Kate James zostali uhonorowani na forum za nieudaną batalię prawną na rzecz utrzymania ich małego syna, Alfiego Evansa przy życiu w brytyjskim szpitalu. Nagrodę wręczył im gubernator Sardynii, Paolo Truzzo, członek Braci Włochów.

za: liberoquotidiano.it
usatoday.com

Reklama / Advertisement