REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Była poseł antyimigranckiej PVV ogłasza, że została zgwałcona przez muzułmanów i popełnia samobójstwo [WIDEO]

1137

Była poseł do Tweede Kamer i była radny antyimigranckiej i antyislamskiej Partii Wolności (PVV) Geerta Wildersa opublikowała wczoraj w sieciach społecznościowych nagranie, w którym stwierdziła że przed rokiem została uprowadzona i zgwałcona przez muzułmanów.

53-letnia Willie Dille kilka godzin po umieszczeniu wideo online popełniła samobójstwo. Zostało ono potwierdzone przez lokalną przywódczynię PVV, Karen Gerbrands, która powiedziała, że ​​Dille “nie mogła dłużej znieść tego, co się z nią stało i reakcji jakie miała na to.”

W nagraniu denatka twierdziła, że porwanie i gwałt zostało zaaranżowane przez byłego polityka PVV Arnouda van Doorna, który “nienawidził jej intensywnie”. W grudniu 2011 r. partia zerwała z van Doornem, a ten Postanowił zostać muzułmaninem kilka lat później. Był nawet radnym Hagi z ramienia Islamskich Demokratów (Islam Democraten), niewielkiej partii mniejszości muzułmanskiej. W lutym 2014 r. Van Doorn został skazany na zapłacenie grzywny w związku z wyciekiem tajnych dokumentów do prasy, posiadaniem nielegalnej broni palnej oraz sprzedaży miękkich narkotyków nieletnim.

Reklama / Advertisement

Film, który ukazał bladą i wychudzoną Dille rozglądającą się nerwowo, został usunięty z mediów społecznościowych wkrótce po tym, jak trafił do sieci. Wrzucany jest jednak nadal. Dille powiedziała, że gang zapowiedział jej, że musi trzymać usta zamknięte i że od tego czasu była grożono jej kilka razy.

Rzeczniczka policji ogłosiła w czwartek po południu, że Dille nie złożyła formalnej skargi, aczkolwiek wspominała o gwałcie.

– Zaproponowaliśmy jej pomoc i stwierdziliśmy, że potrzebujemy oficjalnej skargi i konkretnych dowodów, aby rozpocząć dochodzenie. Ale nie złożyła formalnej skargi i nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji, które umożliwiałyby nam wszczęcie dochodzenia- powiedziała Hilde Vijverberg.

Reklama / Advertisement

za: dutchnews.nl

Reklama / Advertisement