Była izraelska minister: Oskarżanie o Holokaust to taki trick. Jeżeli ktoś krytykuje Izrael, zostaje okrzyczany antysemitą [WIDEO]

– Oskarżanie o Holokaust to taki trick. Zawsze go stosujemy – mówi w wywiadzie dla amerykańskiego “Democracy Now” Szulammit Alloni (1928 – 2014) – izraelska polityk, działaczka na rzecz praw człowieka, dziennikarka i nauczycielka.

– Jeżeli ktoś z Europy krytykuje Izrael, to podnosimy sprawy Holokaustu – tłumaczy. – Jeżeli ludzie w tym kraju [USA – przyp.red.] krytykują Izrael, to zostają okrzyczani “antysemitami”.

Alloni była deputowaną do Knesetu w latach 1965-1969 i 1973-1996 oraz ministrem w rządach Icchaka Rabina i Szimona Peresa. Jej rodzice byli imigrantami z Polski. Ojciec – Dawid Adler – był stolarzem, a matka – Judyta Adler – krawcową.

W trakcie swojej kariery politycznej Alloni wspierała pokojowe współistnienie Arabów i Żydów. Uważała, że problemy mogą być rozwiązane na drodze tolerancji i wzajemnego zrozumienia obu stron. Przez wiele lat działała na rzecz pokoju i praw człowieka w Izraelu. Była jedną z najostrzejszych krytyków polityki Izraela wobec Palestyńczyków.

REKLAMA/Advertisement