Burmistrz Sadiq Khan komentuje po wydarzeniach z London Bridge: Zaatakowano nas, bo są ludzie, którzy nienawidzą różnorodności

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział dziennikarzom, że różnorodność jest jedną z mocnych stron brytyjskiej stolicy w komentarzu po dramatycznych wydarzeniach w czasie ataku na London Bridge i że wszystkie wielkie miasta są celem terrorystów.

– Spójrzcie, jestem burmistrzem najwspanialszego miasta na świecie, a jedną z naszych mocnych stron jest nasza różnorodność – oświadczył. – Ale wiem, że są ludzie, którzy nienawidzą różnorodności, nienawidzą tego, za czym stoimy i starają się nas podzielić.

Khan nie wyjaśnił jednak, skąd u niego pogląd, że terroryści islamscy nienawidzą Wielkiej Brytanii za jej różnorodność etniczną, kulturową i religijną.

– Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście – powiedział swego czasu a cytat ten stał się niezwykle sławny.

Jak widać, Khan nie zmienił zdania. Ogólnie krytycy burmistrza Londynu sugerują, że takie ataki są cechami życia w takich multikulturowych miastach jak Londyn, podczas gdy w homogenicznych miejscach, takich jak np. japońska stolica Tokio, są niezwykle rzadkie.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

Burmistrz Khan powiedział dalej, że Londyn dotknęłyby jeszcze bardziej śmiertelne ataki terrorystyczne, gdyby nie wysiłki władzy, podając że „od czterech incydentów terrorystycznych w 2017 r., i dzięki informacjom dostarczanym przez społeczeństwo, udaremniliśmy ponad dwadzieścia prób aktów terroryzmu przeciw niewinnym obywatelom”.

Sadiq Aman Khan jest prawnikiem pakistańskiego pochodzenia, burmistrzem Londynu od 2016 r. i pierwszym w historii muzułmaninem pełniącym ten urząd. Był posłem do Izby Gmin z londyńskiej dzielnicy Tooting w trzech kolejnych kadencjach (2005, 2010, 2015). Należy do Partii Pracy.

za: youtube.com

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement