Burmistrz Sadiq Khan komentuje po wydarzeniach z London Bridge: Zaatakowano nas, bo są ludzie, którzy nienawidzą różnorodności

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział dziennikarzom, że różnorodność jest jedną z mocnych stron brytyjskiej stolicy w komentarzu po dramatycznych wydarzeniach w czasie ataku na London Bridge i że wszystkie wielkie miasta są celem terrorystów.

– Spójrzcie, jestem burmistrzem najwspanialszego miasta na świecie, a jedną z naszych mocnych stron jest nasza różnorodność – oświadczył. – Ale wiem, że są ludzie, którzy nienawidzą różnorodności, nienawidzą tego, za czym stoimy i starają się nas podzielić.

REKLAMA/Advertisement

Khan nie wyjaśnił jednak, skąd u niego pogląd, że terroryści islamscy nienawidzą Wielkiej Brytanii za jej różnorodność etniczną, kulturową i religijną.

– Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście – powiedział swego czasu a cytat ten stał się niezwykle sławny.

REKLAMA/Advertisement

Jak widać, Khan nie zmienił zdania. Ogólnie krytycy burmistrza Londynu sugerują, że takie ataki są cechami życia w takich multikulturowych miastach jak Londyn, podczas gdy w homogenicznych miejscach, takich jak np. japońska stolica Tokio, są niezwykle rzadkie.

Burmistrz Khan powiedział dalej, że Londyn dotknęłyby jeszcze bardziej śmiertelne ataki terrorystyczne, gdyby nie wysiłki władzy, podając że „od czterech incydentów terrorystycznych w 2017 r., i dzięki informacjom dostarczanym przez społeczeństwo, udaremniliśmy ponad dwadzieścia prób aktów terroryzmu przeciw niewinnym obywatelom”.

REKLAMA/Advertisement

Sadiq Aman Khan jest prawnikiem pakistańskiego pochodzenia, burmistrzem Londynu od 2016 r. i pierwszym w historii muzułmaninem pełniącym ten urząd. Był posłem do Izby Gmin z londyńskiej dzielnicy Tooting w trzech kolejnych kadencjach (2005, 2010, 2015). Należy do Partii Pracy.

za: youtube.com