Burkina Faso: Nie ustają prześladowania chrześcijan. Zamordowano kolejnego księdza.

W Burkina Faso po raz kolejny doszło do zabójstwa kapłana katolickiego. Do tragedii doszło w piątek, w mieście Bobo Dioulasso – drugim co do wielkości w tym afrykańskim kraju. Ofiarą padł hiszpański salezjanin ks. Fernando Fernandez.

Do ośrodka Don Bosco prowadzonego przez to zgromadzenie wpadł były kucharz i zasztyletował duchownego. Ranił też kolejnego kapłana – ks. Germain Plakoo-Malpa z Burkina Faso miał więcej szczęścia. Mimo sześciu ciosów nożem został przewieziony do szpitala i jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Napastnika aresztowano chroniąc przed linczem uczniów salezjańskiego ośrodka. Twierdzi on, że zemścił się za zwolnienie z pracy. Morderstwo jest kolejnym z ataków na chrześcijan, do których w Burkina Faso dochodzi w ostatnim czasie. W zeszłą niedzielę islamiści zamordowali księdza odprawiającego Mszę Świętą i sześciu wiernych. W poniedziałek – w dzień Matki Bożej Fatimskiej zaatakowali procesję z figurką Maryi. Wówczas ofiarami padło czterech katolików, napastnicy zniszczyli też wyobrażenie Matki Bożej.

Przed dwoma tygodniami ofiarami islamistów padł protestancki pastor i 5 wiernych, a w lutym został zamordowany inny salezjanin. W Bobo Dioulasso salezjanie prowadzą trzy ośrodki – pierwszy pomaga dzieciom ulicy, drugi prowadzi kursy alfabetyzacji, a trzeci przygotowuje do zawodu kilkuset młodych ludzi.

za: pch24.pl

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement