Brytyjscy rasiści wyciągają z domu rodzinę muzułmanów i mordują na ulicy. Pakistańsko-brytyjski raper tak promuje płytę [WIDEO]

Riz Ahmed to brytyjski aktor i raper pakistańskiego pochodzenia, który wystąpił m.in. w filmach “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” i “Wolny strzelec”. Jako raper występuje pod pseudonimem Riz MC.

Ahmed wydał w piątek nowy album. Nie byłoby w tym nic specjalnego, jako że każdego dnia wychodzą gdzieś nowe płyty z rapem. Rozgłos jednak uzyskał dzięki swojemu pomysłowi na jego promocję. 

“The Long Goodbye” zawiera dziewięć utworów o tym, jak Ahmed został “porzucony” przez Wielką Brytanię po Brexicie, a towarzyszy mu krótki film o tym samym tytule.

– Tak wielu z nas czuje się jakbyśmy zostali porzuceni przez miejsce, które nazywamy domem; domem, który zbudowaliśmy. Ten album zabierze Was w podróż po tym rozpadzie; poprzez etapy zaprzeczenia, gniewu, akceptacji, a na koniec samozadowolenia. Uwielbiam przeciwdziałać nienawiści – oświadczył Ahmed.

W utworach opisuje rzekomo brutalną rzeczywistość dla ludzi innego koloru skóry, żyjących w “ksenofobicznej” Wielkiej Brytanii po Brexicie. Sytuację nakręca promocyjny 11-minutowy film krótkometrażowy , wyreżyserowany przez Aneil Karia. Widzimy w niej mieszkającą na Wyspach muzułmańską rodzinę, przygotowującą się do ślubu, gdy nagle biały, rasistowski gang włamuje się do ich domu, wyciąga wszystkich na ulicę i zabija. Rodzina prosi o pomoc, podczas gdy biali sąsiedzi oraz policjanci patrzą, ale nie interweniują.

Raper przekonuje, że tak już wkrótce będzie w kraju, w którym jego rodzina mieszka od czasu emigracji z subkontynentu indyjskiego po rozpadzie na Indie i Pakistan pod koniec lat 40. XX w.

REKLAMA/Advertisement