REKLAMA

REKLAMA

Bruksela zatrzyma przekop Mierzei Wiślanej?! Eurokraci będą badać decyzję środowiskową …

1459

– Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje odpowiedź na pismo Komisji Europejskiej dotyczące raportu oddziaływania na środowisko przekopu Mierzei Wiślanej – powiedział dzisiaj Marek Gróbarczyk minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Według Radia Zet, eurokraci mogą chcieć zablokować przekop przez Mierzeję Wiślaną i chcą zbadać decyzję środowiskową, która zezwoliła na te prace. Do czasu decyzji KE, inwestycja byłaby wstrzymana.

Komisja zwróciła się z pismem do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie ws. raportu na temat oddziaływania inwestycji na środowisko. W owym raporcie nie stwierdzono negatywnego wpływu oddziaływania na obszary Natura 2000.

– Przygotowujemy odpowiedź na pismo KE. Mamy nadzieję, że prośba Komisji nie jest pokłosiem pisma, które do KE wysłał jakiś czas temu rosyjski wiceminister rolnictwa, ponieważ Komisja w piśmie powołuje się na zobowiązania rządu PO-PSL 2013 roku oraz lipca 2015 roku, że Polska będzie konsultować projekt z Brukselą – mówił minister Gróbarczyk.

Przetarg na przekop ogłoszono pod koniec grudnia, a minister powiedział, że rozstrzygnie się w ciągu 3 miesięcy. Odwołania od decyzji środowiskowej złożyły organizacje ekologiczne oraz zarząd województwa pomorskiego. Pierwsze jednostki – jeśli inwestycja dojdzie do skutku przepłyną przez Mierzeję Wiślaną już w 2022 roku.

REKLAMA

za: wPolityce.pl

 

Ambasador USA zablokowała kupno PKP Energetyka?! Szokujące kulisy spotkania z ministrem Adamczykiem

REKLAMA