REKLAMA

REKLAMA

Brudziński: Policja zatrzymała trzy osoby które wzywały do kolejnych morderstw

658

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński poinformował na Twitterze, że policja zatrzymała wczoraj trzy osoby, które miały nawoływać do kolejnych morderstw.

Jak informuje Policja.pl jednym z zatrzymanych jest mężczyzna, który “wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw”.

REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Legnicy namierzyli i zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o nawoływanie do popełnienia przestępstw z nienawiści. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Legnicy na jednym z portali społecznościowych wzywał do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Za podżeganie do popełnienia przestępstwa grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 36-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Policja przy okazji tego typu zatrzymań przypomina:

REKLAMA

Osoby nawołujące do nienawiści także za pośrednictwem Internetu popełniają przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

Zatrzymano również 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, mówiąc, że “zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”

„Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda” – w Warszawie zatrzymano mężczyznę grożącego prezydentowi RP

REKLAMA

 

Kolejny zatrzymany, 41-letni mieszkaniec miejscowości pod Poznaniem, poniedziałek mężczyzna miał grozić prezydentom Wrocławia i Poznania.

Żródło: Interia/Policja