REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Brawurowa akcja polskiej i południowo-afrykańskiej policji. Uwolniono porwaną dla okupu w RPA Polkę

782

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz South African Special Task Force uwolnili Polkę porwaną w RPA – informuje RMF FM.

11 kwietnia b.r. mieszkaniec Śląska zawiadomił policję, że zwrócili się do niego z żądaniem okupu w wysokości 2 mln euro porywacze z Republiki Południowej Afryki, którzy pochwycili jego matkę.

– Pani poznała przez internet mieszkańca RPA. Udała się tam, a następnie została uwięziona. Uruchomiono współpracę międzynarodową. Staraliśmy się dotrzeć do policji w RPA i podjąć szybkie i skuteczne działania – poinformował na konferncji prasowej Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. – Podjęto szybką decyzję o wysłaniu dwóch funkcjonariuszy CBŚP, którzy podjęli współpracę z tamtejszą policją. Po dwóch dniach udało się uwolnić polską obywatelkę. Pani była przetrzymywana w trudnych warunkach. Była skrępowana, przystawiano jej telefon do głowy, zmuszano do telefonów do syna .

Reklama / Advertisement

Jak zapewnił nadinsp. Szymczyk, “kobieta wczoraj bezpiecznie powróciła do naszego kraju”.

O szczegółach akcji na konferencji mówił komendant główny Policji Jarosław Szymczyk. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński.

Reklama / Advertisement