REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Bp Schneider: Powierzanie dzieci tzw. parze homoseksualnej to jedna z największych degradacji cywilizacji

605

Athanasius Schneider ORC – niemiecki duchowny katolicki, biskup pomocniczy w Astanie (Kazachstan) udzielił kilka dni temu wywiadu włoskiemu dziennikowi “Il Giornale”.

Biskup stwierdził, że masowa migracja z Afryki i Azji do Europy w ostatnich latach jest częścią planu, aby zmienić chrześcijańską tożsamość Europy.

– Zjawisko tak zwanej imigracji oznacza zaplanowany i długo przygotowywany plan międzynarodowych sił radykalnej zamiany chrześcijaństwa i tożsamości narodowej europejskich narodów – powiedział kapłan. – Siły te pragną wykorzystać ogromny potencjał moralny Kościoła i jego struktury, aby skuteczniej osiągnąć swój antychrześcijański i antyeuropejski cel. W tym celu nadużywają prawdziwej koncepcji humanizmu, a nawet chrześcijańskiego przykazania miłości.

Reklama / Advertisement

Poproszony o komentarz nt. włoskiego wicepremiera i szefa MSW – Matteo Salvini’ego, biskup powiedział, że nie zna sytuacji politycznej Włoch dobrze, ale że pochwala próbę każdego europejskiego rządu do podkreślenia suwerenności narodu oraz „historycznej i kulturowej tożsamości chrześcijańskiej przeciw swego rodzaju nowemu Związkowi Sowieckiemu, czyli opierającej się na ideologii masońskiej Unii Europejskiej”.

W wywiadzie biskup odpowiedział również na pytania dotyczące doktrynalnego „zamieszania” w Kościele za sprawą dokumentu papieża Franciszka “Amor Laetitia” w sprawie komunii dla rozwiedzionych w nowych związkach oraz dopuszczenia protestantów do Sakramentu Ołtarza. Zdecydowanie potępił także adopcję dzieci przez homoseksualistów.

– Wierzyliśmy, że po Soborze nadejdzie słoneczny dzień w historii Kościoła. Zamiast tego nadszedł dzień chmur, burz, ciemności, poszukiwań, niepewności. Dym szatana wkroczył do świątyni Bożej – powiedział bp Schneider. – Kard. Carlo Caffarra miał powiedzieć na krótko przed śmiercią, że „tylko ślepiec mógłby zaprzeczyć, że istnieje wielkie zamieszanie w Kościele.”

Reklama / Advertisement

– Kościół katolicki, podobnie jak każda ludzka osoba o zdrowym rozsądku, zawsze odrzucał aktywność homoseksualną – konynuował biskup. – Powierzanie dzieci  tzw. parze homoseksualnej jest naruszeniem podstawowego prawa każdego dziecka do bycia wychowywanym przez ojca i matkę. Oznacza to w ostatecznym rozrachunku moralne nadużycie w stosunku do dzieci, najmniejszych i najbardziej bezbronnych ludzi. Zjawisko to przejdzie do historii jako jedna z największych degradacji cywilizacji. Ci, którzy codziennie walczą z taką płaczącą niesprawiedliwością, są prawdziwymi przyjaciółmi dzieci i bohaterami naszych czasów.

za: ilgiornale.it

Reklama / Advertisement