REKLAMA

REKLAMA

Bp Napierała o prawie do życia: Nikt nie jest władny tego prawa pozbawiać. Żadna aborcja. Żadna eutanazja.

392

Bp Stanisław Napierała, który odprawił Pasterkę w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu mówił w kazaniu o Wcieleniu Chrystusa i ludzkiej godności, którą człowiek poprzez ten fakt otrzymał. Hierarcha dodał również, że człowiek ma prawo do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci i odniósł się do inicjatywy obywatelskiej “Zatrzymaj Aborcję” ciągle “zamrożonej” w Sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Jezus pokazuje, że przyszedł do nas ludzi On Bóg i chce być do nas we wszystkim podobny. Każdy człowiek bez względu gdzie urodził się czy w ubóstwie czy bogactwie, bez względu na to, jakie miejsce zajmuje w społeczeństwie, jak urząd pełni, czy jest dzieckiem, czy człowiekiem dorosłym jest wielki dzięki temu, że Syn Boży stał się człowiekiem – mówił kaznodzieja.

REKLAMA

Biskup podkreślał fundamentalne znaczenie prawa do życia każdego człowieka i przywoływał słowa św. Jana Pawła II, który aborcję i eutanazję nazywał “zbrodniami”.

– Nikt nie jest władny, aby człowieka tego prawa pozbawiać. Żadna aborcja, żadna eutanazja. Św. Jan Paweł II powiedział, że „kto dopuszcza się takich czynów jak aborcja czy eutanazja dopuszcza się zbrodni”. Żadna ustawa ludzka nie może stwierdzić, że w pewnych przypadkach taka zbrodnia jest dopuszczalna, a w sumieniu każdy jest zobowiązany, żeby takim ustawom przeciwstawiać się – dodał.

Bp Stanisław Napierała odniósł się również do obywatelskiego projektu “Zatrzymaj Aborcję”, pod którym podpisało się 830 tys. Polaków. Hierarcha mówił, że to przypomnienie godności każdego człowieka.

REKLAMA

– W tym kontekście trzeba widzieć tę ostatnią inicjatywę Polaków, czyli 830 tys. podpisów do parlamentu, aby wycofać z Konstytucji zapis, który mówi, że kalekim, niepełnosprawnym można zabrać życie – zaznaczył.

za: pch24.pl

REKLAMA