Bosak: To co robi Facebook jest podwójnie sprzeczne z polską Konstytucją [wideo]

Krzysztof Bosak na proteście “Stop cenzurze” pod biurem Facebooka zwrócił się przede wszystkim do dziennikarzy. Wskazał, że problem cenzury Facebooka bynajmniej nie dotyczy jedynie profili narodowych i konserwatywnych, że również usuwane są profile dziennikarzy, którzy pracują w liberalnych mediach, ale którzy dopiero anonimowo, prowadząc swoje strony na Facebooku, mogą wyrażać swoje poglądy.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zwrócił uwagę, że Facebook łamie art 54 polskiej Konstytucji. W tym artykule jest bowiem zakaz cenzury prewencyjnej, a także prawo do swobody rozpowszechniania informacji.
– To co robi Facebook jest podwójnie sprzeczne z 54 artykułem naszej konstytucji.

Mówiąc zaś do dziennikarzy o kasowaniu stron na Facebooku:
– To nie ogranicza się tylko do nas. Część profili, które były wielokrotnie kasowane, profili niezależnych, niesponsorowanych przez żadne duże wydawnictwa, takich jak Gówno prawda, Pitu-pitu, krótka lanca, PCh24 itd. To nie są profile nacjonalistyczne, to często nie są nawet profile konserwatywne. Za co te profile były kasowane? Za niezależną opinię, której państwo jako dziennikarze często w swoich redakcjach nie możecie wyjawić. Część ludzi prowadzących te profile to jesteście wy.

REKLAMA/Advertisement