Bosak: “Problemem nie tylko naciski amerykańskie, ale przede wszystkim uległość polskiego rządu”

Krzysztof Bosak – wiceprezes Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy mówi w rozmowie z “Faktem”, że postawa uległości i milczenia ws. ustawy 447 tylko rozzuchwala środowiska żydowskie. Jego zdaniem konieczna jest “korekta polityki zagranicznej naszego kraju”. Bosak odpowiedział też na agresywny atak ambasador USA Georgette Mosbacher skierowany właśnie w Konfederację.

– Nie jesteśmy przeciwnikami NATO ani sojuszu polsko-amerykańskiego. Dostrzegamy natomiast, że relacje polsko-amerykańskie, w ostatnich latach stały się zakładnikami środowisk żydowskich z USA i mających pretensje do polskiej własności. Jesteśmy przeciwni dążeniom politycznym tych środowisk i uważamy, że państwo polskie w żadnej formie nie może się na nie zgodzić – deklaruje i dodaje, że wbrew zapewnieniom Amerykanów ustawa 447 ma konkretny cel.

– Ustawa 447 zobowiązuje amerykańską dyplomację do osiągnięcia konkretnego celu. Tym celem jest zaspokojenie żydowskich roszczeń majątkowych. Jesteśmy temu przeciwni, a o powadze sytuacji świadczy fakt, że większość europejskich państw uległo tego typu naciskom – dodaje i podkreśla przede wszystkim uległość polskiego rządu dotyczącą kwestii stosunków polsko-żydowskich.

– Problemem politycznym nie są tylko naciski amerykańskie, ale przede wszystkim uległość polskiego rządu. Ten przyjął jako dogmat dobre stosunki z diasporą żydowską, z którą mamy kolizyjne interesy i z państwem Izrael, w którym silnie rozbudzone są nastroje antypolskie i z którym nie łączą nas wspólne interesy. My zmierzamy do korekty polityki zagranicznej naszego kraju, polityki niedostosowanej do polskich interesów narodowych. Przez ostatnie 2 lata polska dyplomacja milczała ws. ustawy 447, a to rozzuchwala tych, którzy chcą realizować swoje interesy naszym kosztem – mówi Krzysztof Bosak i dodaje, że jego zdaniem można mieć dobre stosunki z USA bez szczególnego podejścia do Izraela.

– Jako Konfederacja nie jesteśmy zdania, jakoby temperatury naszych stosunków z Izraelem i USA były ze sobą skorelowane. Odrębne państwa istnieją po to, żeby prowadzić wobec siebie odrębną politykę i Izrael musi to zaakceptować – zaznacza wiceszef Ruchu Narodowego.

za: fakt.pl

REKLAMA/Advertisement