Bokser, który pokonał Polaka w walce o mistrzostwo świata, publicznie podarł Biblię i wyrzucił ją do kosza [WIDEO]

Youri Kayembre Kalenga to francuski bokser pochodzenia kongijskiego i były tymczasowy mistrz świata organizacji WBA w wadze junior ciężkiej.

Polscy fani tego sportu mogą pamiętać dzień 21 czerwca 2014 r., gdy zmierzył się w Monte Carlo z Mateuszem Masternakiem (32-1, 23 KO), a stawką potyczki był pas tymczasowego mistrza świata organizacji WBA. Kalenga wygrał tę walkę niejednogłośnie na punkty.

Prze kilkoma dniami postanowił “zabłysnąć” w inny sposób. Na jednej z ulic Calais, gdzie obecnie trenuje, wymachiwał dwoma książkami: Biblią i Nowym Testamentem.

– Ten film jest dla wszystkich chrześcijan, wszystkich Afrykanów – ogłosił, zanim rozdarł obie książki i wrzucił je do kosza.- Ta Biblia, rozdzieram ją na części i wyrzucam ją.

Z jego późniejszych, aczkolwiek niejasnych uwag, można wywnioskować że przypisuje on chrześcijaństwu wszelkie nieszczęścia Afryki. Znamienne jednak jest, iż według świadków nawet przechodzący w pobliżu niego w czasie trwania tego bluźnierczego “performansu” migranci wyraźnie nie byli zainteresowani jego przesłaniem.

REKLAMA/Advertisement