REKLAMA

REKLAMA

Bójka z senatorem obwiniającym imigrację muzułmańską za ataki na meczety [WIDEO]

2173

Bardzo znany na Antypodach niezależny senator Fraser Anning (do izby dostał się z listy nacjonalistycznego Jednego Narodu, One Nation – ale opuścił partię latem 2018 r.) znów dał o sobie znać.

Polityk pozwolił sobie na komentarz, który wielu rozsierdził.

REKLAMA

– Prawdziwą przyczyną dzisiejszego rozlewu krwi na ulicach Nowej Zelandii jest program imigracyjny, który pozwolił fanatykom muzułmańskim na migrację do Nowej Zelandii – powiedział wczoraj. – Powiedzmy sobie jasno, podczas gdy muzułmanie mogli być dzisiaj ofiarami, zazwyczaj są sprawcami. Na całym świecie muzułmanie zabijają ludzi w imię swojej wiary na skalę przemysłową.

*********
(18+) LINK do nagrania z kamery zamachowca, który dokonał masakry w meczecie w Nowej Zelandii [WIDEO]
*********

Większość mediów nowozelandzkich i australijskich skrytykowała go, ale senator zignorował to. Kilka godzin później, gdy został zatrzymany na moment przez dziennikarzy w drodze na konferencję prasową, 17-latek o nieujawnionej tożsamości zaatakował go od tyłu surowym jajkiem. Senator nie puścił tego płazem i uderzył kilka razy nastolatka.

REKLAMA

Głośnym echem odbiła się jego przemowa w Senacie rok temu.

– W tym kraju, Australii, z jej z tak dużymi przestrzeniami, z tak zachęcającymi rodzajami gleby i klimatu … i z ludźmi zajmującymi tę niezrównaną ziemię (…) znamy wartość ich brytyjskiego pochodzenia. Wiemy, że reprezentujemy rasę która w zakresie osiedlenia się w nowych koloniach, nigdy nie miała sobie równych na powierzchni ziemi. Karmazynowa nić pokrewieństwa łączy nas wszystkich. Ojciec założyciel naszej Federacji wiedział, że to nie tylko bogata ziemia stworzyła naród, ale wspólne wątki odziedziczonej tożsamości, która zjednoczyła jego lud – stwierdził senator.

– Jako konserwatywny chrześcijanin mocno popieram tradycyjne wartości społeczne, ale jako australijski nacjonalista wierzę również w Australię i Australijczyków. Wierzę w niskie podatki i osobistą odpowiedzialność oraz w cnoty ciężkiej pracy i oszczędzania, nagrodę za wysiłek i wolność czynienia i mówienia tego, co myślisz. Wierzę również w prawo ludzi do wychowywania swoich dzieci zgodnie z ich własnymi wartościami, bez bandy (…) kulturowych marksistów próbujących je przebudować (…) Pięćdziesiąt lat temu Australia była spójnym, głównie anglo-celtyckim narodem. Większość ludzi uważała się za chrześcijan, chociaż większość z nas nie chadzała do kościoła tak często. Wszyscy, od sprzątaczek po tuzów przemysłu, mieli wspólną wizję tego, kim jesteśmy jako naród i naszego miejsca w świecie. Aby w pełni zrozumieć, co stało się z naszym krajem, uważam że musimy spojrzeć na prace włoskiego marksisty Antonio Gramsciego. Pomysł Gramsciego polegał na tym, by widzieć rewolucję w kategoriach kulturowych, a nie ekonomicznych, z “kulturową hegemonią” jako kluczem do domniemanej dominacji klasowej. Marksistowskie państwo, argumentował Gramsci, mogłoby zostać osiągnięte poprzez stopniową rewolucję kulturalną – podważając fundamenty społeczeństwa poprzez długi marsz przez instytucje. Taktyka radykałów inspirowanych przez Gramsciego polegała na ukryciu degeneracji jako wyzwolenia i tyranii jako współczucia – tłumaczył Anning.

REKLAMA

– Wolność słowa można wyeliminować, odwołując się do “obrażania” lub “mówienia rzeczy bolesnych”. To, oczywiście, subtelnie tworzy subiektywną rzeczywistość, dzięki której można krytykować wszelką krytykę kulturowego porządku marksistowskiego. Jak rozumiem, sam Gramsci ukuł termin “poprawność polityczna”, aby opisać posłuszeństwo wobec woli partii komunistycznej – dodał senator, przechodząc później do długiego opisu impaktu masowej imigracji na społeczeństwo australijskie.

Szczególnie skupił się na imigrantach wyznania islamskiego.

– Uważam, że powody zakończenia wszelkiej dalszej imigracji muzułmańskiej są zarówno przekonujące, jak i oczywiste. Dotyczące muzułmanów, którzy już przybyli do tego kraju dane pod względem przestępczości, uzależnienia od systemu socjalnego i terroryzmu, są najgorszymi ze wszystkich migrantów i znacznie przewyższają inne ich grupy. Większość muzułmanów w wieku produkcyjnym w Australii nie pracuje i żyje z opieki społecznej. Muzułmanie w Nowej Południowej Walii i Wiktorii są trzy razy bardziej skłonni niż inne grupy, by zostać skazanymi za zbrodnie. Mamy afrykańskie gangi muzułmańskie terroryzujące Melbourne. Mamy sympatyzujących z ISIS muzułmanów próbujących wyjechać za granicę, by walczyć o Państwo Islamskie i chociaż wszyscy muzułmanie nie są terrorystami, z pewnością wszyscy terroryści są obecnie muzułmanami. Dlaczego więc ktoś chciałby przywieźć ich więcej? – pytał Anning. – Powinniśmy wrócić do tego, by zakazać wszystkim imigrantom otrzymywania zasiłku przez pierwsze pięć lat po ich przybyciu. Ostatecznym rozwiązaniem problemu imigracji jest oczywiście głosowanie powszechne. Nie potrzebujemy plebiscytu, aby obniżyć liczbę imigrantów; potrzebujemy tylko rządu, który chce ustanowić zrównoważoną politykę ludnościową (…) Teraz, na krawędzi nieodwracalnych zmian, nadszedł czas, abyśmy zdecydowali, czy jako naród powstaniemy przeciwko temu, czy będziemy trzymać się mocno szkarłatnych wątków pokrewieństwa, które definiują i jednoczą nas i walczą o światełko w tunelu czy damy pole wrogom zachodniej cywilizacji.

Kiedy w telewizji zapytano senatora o użycie nazistowskiego terminu “ostateczne rozwiązanie”, powiedział, że nawet nie pomyślał o tym, czy byłoby to obraźliwe.

– To nie ma nic wspólnego z “Ostatecznym Rozwiązaniem” w tym rozumieniu – zapewnił Anning, zachęcając do zapoznania się z całą jego przemową.

REKLAMA

za:

dailytelegraph.com.au
news.com.au

REKLAMA